POZOR - třetí turnaj zrušen


Z důvodů velmi špatného stavu hřiště po mezinárodním utkání překládám tento turnaj na jaro.


Druhý podzimní turnaj


Ve středu 19.10.2015 proběhl druhý turnaj letošního ročníku Školní ligy ragby. Počasí nám bohužel moc nepřálo, ale přesto jsme sledovali velmi dobré sportovní výkony.
Jak v kategorii Benjamin odehrály turnaj 3 týmy, v kategorii Junior se do turnaje přihlásili 4 týmy. Benjaminy tentokrát vyhrál tým ze ZŠ Drtinova, když porazil i své konkurenty ze stejné školy. V kategorii Junior nedal tým Brána Jazyků 1 žádným soupeřům šanci.
Doufám, že se budeme mít štěstí a poslední letošní turnaj na začátku listopadu proběhne v relativně příjemných podmínkách.


První podzimní turnaj


V středu 5.10.2016 probehl první jarní turnaj nového rocníku školní ligy. Vládlo krásné podzimní, na rugby ideální, pocasí a tudíž nic nestálo v ceste pekným sportovním výkonum.
Kvůli menšímu množství přihlášených týmů než je obvyklé jsme odehráli pouze kategorii Junior. Tým Vybíralova 3, který by věkově patřil ještě do předchozí kategorie souhlasil, že zkusí své štěstí se staršími. To se jim nakonec také povedlo a skončili na 3. místě. Turnaji dominoval tým Brána Jazyků 2. Další turnaj proběhne přesně za 14 dní.


Kašpárkohraní 2016


V neděli 12.6.2016 se v pražských Letenských sadech uskutečnil poslední festival volnočasových aktivit letošního léta - Kašpárkohraní. Návštěvníci měli možnost poznat některé ragbyové prvky a zasoutěžit si o odměny. V rámci programu také odehráli dva exhibiční zápasy malý Tatrováci.


Ratolestfest 2016


Dne 28.5.2016 jsme se zúčastnili velmi oblíbeného dětského festivalu na Smíchovské náplavce Ratolestfest. Návštěvníci měli možnost poznat některé ragbyové prvky a zasoutěžit si o odměny. V rámci programu také odehráli dva exhibiční zápasy malý Tatrováci.


Finálový turnaj 2016


Ve středu 8.6.2016 proběhl na hřišti RC Tatra Smíchov očekávaný finálový turnaj Školní ligy ragby 2015-2016. Klasickou účast doplnily tradičně týmy z Moravskoslezského kraje, počasí přálo a nic tedy nebrálilo dobrým sportovním výkonům. V kategorii Mini výrazně promluvilo do celkového pořadí družstvo z Albrechtic, které porazilo všechny soupeře a umístilo se na 1. místě. Za ním skončily týmy ze ZŠ Drtinova.
V Benjaminech se odehrál souboj mezi ZŠ Drtinova a ZŠ Havířov, který lépe zvládl domácí celek. V nejstarších, Juniorech byla opět největší účast. Vítězství po napínavém souboji urvali borci ze ZŠ Hostivice následovaní týmy ze ZŠ Brána Jazyků.
Tímto turnajem skončila letní sezóna Školní ligy, budeme se na vás opět těšit na podzim, termíny turnajů budou v čas oznámeny.


3. jarní turnaj


Dnes, ve středu 11.5.2016 se na Tatře hrálo letos již po třetí. Počasí nám přálo a proto jsme se mohli těšit na pěkné ragbyové výkony. Pro nejmenší kategorii, kategorii Mini byl jako obvykle připraven na začátek turnaje krátký trénink základních ragbyových dovedností. Po něm již následoval turnaj, ve kterém nejvíce zazářil tým Hostivice 1. V kategorii Benjamin, tento rok jak je zvykem, dominovalo družstvo ze ZŠ Drtinova. Dva své zápasy vyhrálo, ve dvouch remizovalo a tak se s 8 body umístilo na prvním místě. Junioři byli opět nejpočetnější kategorií. Bylo dokonce odehráno 15 zápasů. O triumf si to rozdalo družstvo Brány Jazyků 1 a Hostivice 1. Po velkém boji bylo úspěšnější družstvo z Hostivic. Finálový turnaj za přítomnosti týmů ze severní Moravy se uskuteční již za necelý měsíc 8. června. Budeme se těšit!


2. jarní turnaj


Ve čtvrtek 28. dubna proběhl již druhý turnaj letošní jarní části. Účast byla oproti předchozímu turnaji nezměněná a proto jsem se mohli těšit na odvetné souboje. V kategorii Mini se opět v nejlepším světle ukázali hráči z týmu Drtinova 1, kteří nedali nikomu šanci a obhájili vítězství. V kategorii Benjamin jsme mohli sledovat takticky velmi dobře zvládnuté touch ragby s pevnými obranami. Ač se hrálo dvoukolově a hráči byli již jistě unavení, zápasy končily velmi těsnými rozdíly. V této kategorii turnaj ovládla ZŠ Drtinova. V nejstarší kategorii, kategorii Junior bylo opět nejvíc týmů a to hned 6. Vítězství získal poprvé tým Hostivice 1 následován oběma týmy ze ZŠ Brána Jazyků. Třetí letošní turnaj proběhne již brzy a to ve středu 11.5.2016. Budeme se těšit!


1. jarní turnaj


Ve čtvrtek 12.4. se odehrál první turnaj jarní části Školní ligy 2015/2016. Kromě obvyklých účastníků jsme přivítali nováčky ze ZŠ Hostivice, odkud dorazily dva týmy kategorie Mini a dva týmy kategorie Junior. V kategorii Mini jsme mohli sledovat velmi hezké kontaktní rugby. Mezi týmy byla znát zkušenost ZŠ Drtinova, jejichž tým také tento první turnaj ovládl. V kategorii Benjamin dorazily oproti očekávání pouze tři týmy. Turnaj se ale odehrál dvoukolově, tudíž si všichni dostatečně zahráli. Vítězství získala opět ZŠ Drtinova. V nejstarší kategorii, kategorii Junior, jsme sledovali boj až do posledních chvil. V posledních minutách si dokonce 3. místo vydřeli nováčci z Hostivic. O vítězi bylo ale již rozhodnuto a stal se jím bez pochyb tým Brána Jazyků 2. Další turnaj se odehraje za 2 týdny, 28.4.2016. Snad nám bude přát počasí ještě více než tentokrát.


Trénink na ZŠ Brána Jazyků


V úterý 8.12.2015 jsme vytvořili pro děti na ZŠ Brána Jazyků 2 předváděcí hodiny ragby. Děti si vyzkoušely fyzicky náročnou ragbyovou rozcvičku, potrénovali několik ragbyových prvků, zazávodily si a nakonec, i když nebyl povrch venkovního hřiště pro ragby vyloženě vhodný, si zkusily i samotnou hru. U všech dětí stojí za pochvalu obrovské nasazení, i přes velmi studené počasí.
BranaJazyku

Třetí podzimní turnaj


Počasí nám přálo a tak mohl první listopadové úterý proběhnout 3. podzimní turnaj školní ligy. Abychom předešli zranění, bylo před samotným turnajem zařazeno rozcvičení.
V kategorii Benjamin se na poslední chvíli přihlásil druhý tým ZŠ Drtinova a společně se s prvním týmem kategorii ovládli. Na třetím místě skončila Brána Jazyků 1. V kategorii Junior se překvapení nekonalo. Opět vyhrála Brána Jazyků, jen tentokrát pustila mezi sebe a svůj druhý tým tým ZŠ Vybíralova.
Takto proběhl závěrečný turnaj letošního podzimu, termíny jarní části budou co nejdříve oznámeny.


Druhý podzimní turnaj


Ve středu 14.10.2015 proběhl druhý turnaj letošního ročníku Školní ligy ragby. Počasí nám bohužel moc nepřálo, ale přesto jsme sledovali velmi dobré sportovní výkony.
Jak v kategorii Benjamin, tak v kategorii Junior se do turnaje přihlásili 4 týmy. Benjaminy tentokrát vyhrál tým ze ZŠ Brána Jazyků, když porazil i své největší konkurenty ze ZŠ Drtinova. V kategorii Junior se rozhodovalo mezi dvěma týmy z Brány Jazyků. Po napínavém boji zvítězil první tým 4:3.
Doufám, že se budeme mít štěstí a poslední letošní turnaj na začátku listopadu proběhne v relativně příjemných podmínkách.


První podzimní turnaj


V predposlední zárijový den, úterý 29.9., probehl první jarní turnaj nového rocníku školní ligy. Vládlo krásné podzimní, na rugby ideální, pocasí a tudíž nic nestálo v ceste pekným sportovním výkonum.
V nejmenší kategorii Mini byl tradicne pripraven pro deti trénink. Spousta detí byla na rugbyovém hrišti vubec poprvé. Hráci si nakonec proti sobe zahráli plnou, kontaktní verzi rugby a to v promíchaných týmech, aby byla hra co nejvíce vyrovnaná. V kategorii Benjamin dominovala ZŠ Drtinova, která po bezchybném výkonu nedala svým souperum šanci a dominovala. V nejstarší kategorii, kategorii Junior, triumfoval až tretí tým ZŠ Brány Jazyku, která v této kategorii dorazila v opravdu hojném poctu.


Školní liga rugby 2015/2016


V letošní podzimní cásti Školní ligy probehnou turnaje v termínech 29.9., 14.10. a 3.11.

Kašpárkohraní 2015


V nedeli 14.6. jsme se již po nekolikáté zucastnili festivalu volnocasových aktivit Kašpárkohraní. Akce se odehrávala v Letenských sadech a prilákala rekordní množství návštevníku. V našem ragbyovém stánku RC Tatra Smíchov si návštevníci mohli vyzkoušet ragbyovou dráhu, osahat si ragbyový míc, vyhrát odmenu a dozvedet se neco o ragby. Akce byla velmi vydarená a doufáme, že se budeme moci príští rok opet zucastnit.
kasparek2015

FINÁLOVÝ TURNAJ


Dne 16.6.2015 probehl záverecný finálový turnaj Školní ligy rugby. Jak se stalo v posledních letech zvykem, na finálový turnaj dorazila delegace ze dvou škol Moravskoslezkého kraje a to škol ZŠ Albrechtice a ZŠ Gorkého. Z obou techto škol dorazil jeden tým v kategorii Junior.
O titul se v nejmenší kategorii Mini poprali ZŠ Drtinova a ZŠ Nechvalice. Po napínavém boji a velmi pekném kontaktním rugby zvítezila ZŠ Drtinova. V prostrední kategorii, kategorii Benjamin opet velmi dominantne kraloval tým Brána Jazyků 1, stríbro získala ZŠ Drtinova a bronz tým ze ZŠ Vybíralova. Tradicními výsledky nejstarší kategorii Junior zamíchal príjezd mimopražských týmu. Projevila se jejich velká kvalita a po velmi pekných duelech získala titul ZŠ Albrechtice. Na druhé prícce se umístila ZŠ Gorkého a první trojici uzavrel tým Vybíralova 1.
Dekuji všem zúcastneným v letošní sezóne školní ligy a doufám, že se v zárí opet uvidíme.


Tretí jarní turnaj


Ve ctvrtek 21.5.2015 jsme se sešli na hrišti RC Tatry Smíchov k již tretímu jarnímu a poslednímu kvalifikacnímu turnaji Školní ligy rugby. Kvuli nedostatku týmu v nejmladší kategorii ZŠ Drtinova nasadila i pres nižší vek 2 týmy v kategorii Benjamin.
V kategorii Benjamin jsme mohli sledovat radu velmi dobrých zápasů. S velkým prehledem ji zvítezila již tradicne Brána Jazyku 1. Za nimi se ale rozhorel souboj o druhé místo, které jen velmi tesne získala ZŠ Drtinova. V nejstarší kategorii Junior si prvenství nenechala utéct Brána Jazyků 1 pred souperi ze ZŠ Vybíralova.
V polovine cervna probehne finálový turnaj letošní Školní ligy za tradicní úcasti týmu z Moravskoslezkého kraje.


Druhý jarní turnaj


V poslední dubnový den se na hřišti RC Tatra Smíchov odehrál již druhý jarní turnaj Školní ligy rugby. Z důvodu menší účastni než obvykle byl pojat trochu jinak. Tentokrát jsme připravili trénink pro všechny kategorie, jednotlivé týmy se střídaly u našich trenérů a na hřišti, kde si odehrály svůj zápas.
V kategorii Mini jsme mohli sledovat velmi zajímavé utkání, kde po napínavém boji zvítězila ZŠ Drtinova nad ZŠ Nechvalice. V kategorii Benjamin s přehledem zvítězila Brána Jazyků 1, která si tím upevnila první místo v celkové tabulce. Mezi nejstaršími zvítězila, v nepřítomnosti ZŠ Vybíralova, Brána Jazyků 1. Tím se nám výsledná tabulka velmi zamotala.
Příští turnaj proběhne ve čtvrtek 21.5.2015, doufám, že se sejdeme ve větším počtu.


První jarní turnaj


V úterý 7.4.2015 se uskutečnil první turnaj Školní ligy rugby tohoto roku. Zúčastnilo se jej 65 dětí ze 4 škol. K dnes již tradičním soupeřům ze základních škol Brána Jazyků, Vybíralova a Drtinova se nově přidala ZŠ Nechvalice, a to v kategorii Mini. Počasí bylo na začátek jara velmi dobré a vše nahrávalo kvalitnímu rugby.
I tentokrát jsme připravili trénink pro ty nejmenší, kategorii Mini, po kterém následoval zápas. V něm bylo úspěšnější družstvo ZŠ Drtinova. Ve střední kategorii, kategorii Benjamin, se představili 4 týmy. Turnaj opanovali hráči družstva Brána Jazyků 1, a to s velkým přehledem. V nejstarší kategorii, Junior, jsme sledovali velmi vyrovaná utkání. Z prvenství se nakonec radovala Vybíralova 1.


Termíny Jarních turnajů 2015

Už jsou známy termíny turnajů jarní části Školní ligy ragby. Akce se uskuteční 7.4., 30.4., 21.5. a 16.6. proběhne závěrečný finálový turnaj.Trénink na ZŠ Brána Jazyků

   
    V úterý 25. listopad jsme připravili ragbyový trénink pro šesťáky ze ZŠ Brána Jazyků. Chlapci si v hodině tělesné výchovy vyzkoušeli základní ragbyové prvky a zahráli si bezkontaktní variantu ragby.


Třetí podzimní turnaj


    Na závěrečném turnaji tohoto podzimu změřilo síly celkem 64 dětí a 10 týmů ze 4 škol. I tentokrát si nejmenší děti (3.-5. třída) zatrénovaly, než se pustily do samotné hry. V této kategorii byli nejlepší žáci ze ZŠ Drtinova. V kategorii benjamin soupeřilo 5 týmů. V dobrých výsledcích pokračovalo družstvo Brána Jazyků 1, které již podruhé obsadilo první místo. Mezi juniory pokračuje dominance ZŠ Vybíralova, tito žáci vyhráli čtrnáct z posledních patnácti turnajů.


Druhý podzimní turnaj

   
    Tentokrát nám počasí bohužel nepřálo a tak děti soutěžily v dešti a větru. I přesto se sešlo 50 hráčů ze tří škol. Děkujeme všem dětem, které ošklivé počasí neodradilo. V kategorii Benjamin mělo premiéru družstvo Brána Jazyků 3. Celkem 5 týmů svedlo napínavé souboje, nakonec se radovali žáci ZŠ Jan Wericha. Mezi Juniory tentokrát vyhrál tým ZŠ Vybíralova. Blahopřejeme!


Nábor na ZŠ Mládí


    Na Základní škole Mládí na Praze 13 jsme připravili celkem čtyři ukázkové hodiny ragby pro všechny třetí, čtvrté a páté třídy. Oslovili jsme 166 dětí ze sedmi tříd. Žáci si během hodiny a půl vyzkoušeli základní ragbyové prvky: přihrávka, kop a skládka. Jednotlivá cvičení byla prokládána různými hrami se šišatým balónem. Zde jsou k nahlédnutí fotografie z 23.10.


První podzimní turnaj


    V úterý 23. zaří proběhl první turnaj nového ročníku Školní ligy ragby. Zúčastnilo se šedesát pět dětí ze čtyř škol. Celkem jedenáct týmů startovalo ve třech kategoriích. Pro kategorii mini (3.-5. třída) jsme připravili  ragbyový trénink, neboť zde bylo spoustu nových dětí. Pak se soutěžilo systémem každý s každým a vítězem se stali žáci FZŠ Drtinova. I pro benjaminy (6. a 7. třída) bylo připraven seznamovací trénink. Soutěžní zápasy pak ovládly děti z Brány Jazyků. V kategorii Junior (8. a 9. třída) se utkalo pět týmů. Po napínavém souboji zvítězilo družstvo FZŠ Drtinova. Gratulujeme!Termíny podzimních turnajů    

Už jsou známy definitivní termíny podzimních turnajů ŠLR. Akce se uskuteční 23.9, 22.10 a 6.11. Zde jsou k dispozici kompletní propozice pro nový ročník Školní ligy ragby.Ladronkafest 2014

    Již po několikáté se náš sportovní klub účastnil festivalu volnočasových aktivit Ladronkafest 2014. Tatrovka měla určeno celkem pěkné místo uprostřed sportovní zóny. Z počátku se nám zdála plocha 10x30 metrů celkem velká, ale po postavení překážkové dráhy nezbylo místo už ani na menší piknik. Závodníci dobíhali konec dráhy téměř v našem stanu, kde jsme měli zázemí. Plocha, kterou jsme směli použít pro naší prezentaci byla mírně svažitá a tak v dolní části byl start a „nahoře“ jsme měli naše ležení. Součástí trati kromě slalomu a překážek bylo též narážení do naražečů a skládání válců. Tyto dvě disciplíny přilákaly nejvíce zájemců, jelikož to bylo na pohled velmi efektní. Zajímavé pro návštěvníky bylo také to, že běželi formou závodu. Ostatní atletické a sportovní kluby měli podobné dráhy, ale vždy jen jednu a hlavně bez skládání. Za proběhnutí tratě dostávala děcka bonbóny a rodiče letáček s informacemi o našem klubu a s odkazem na  webové stránky Tatry. 

    I přestože podle našeho názoru nebyla návštěvnost festivalu tak velká jako minulé ročníky, náš stánek navštívilo odhadem 200 dětí. Některé si naši trať proběhly i několikrát a některé se k nám vraceli celé odpoledne. Poměrně dost rodičů projevilo velký zájem a tak se snad někteří dostaví na některý z tréninků. Velkým překvapením byl pro nás zájem něžného pohlaví. Přišlo několik děvčat s evidentně velkým zájmem vyzkoušet si rugby v našem klubu.

    Trošku zklamáním je, že jsme nebyli schopní dát dohromady skupinku děcek, která by si chvíli zahrála srandamatch a předvedla tak návštěvníkům, ale především rodičům, že rugby je bezpečný sport. Snad se to podaří při dalším ročníku Ladronkafestu.

    Na závěr bych rád poděkoval všem klukům z mladších kategorií, především Adamovi a Maxovi, kteří s námi strávili celý den a pomohli tak s prezentací našeho klubu. Nezahálíme ani v létě!

   
    O letošních prázdninách jsme navštívili celkem 5 příměstských táborů. Na každém z nich na nás čekalo cca 30 dětí rozdělených do dvou skupin. Pro děti jsme připravili klasický ragbyový trénink se vším všudy. Podívejte se na fotografie!

Finále ŠLR 2014


    Ve středu 18. června proběhlo finále letošního ročníku Školní ligy ragby. Turnaj proběhl za účasti 6 škol: ZŠ Jana Wericha, FZŠ Drtinova, ZŠ Brána Jazyků, ZŠ Vybíralova, ZŠ Gorkého a ZŠ Albrechtice. V kategorii benjamin se účastnily pouze školy z Prahy a tak o papírovém favoritovi bylo jasno. Žáci ze školy ZŠ Jana Werichy tyto předpoklady naplnili a s plným počtem bodů trunaj vyhráli. Hned v prvním zápase kategorie junior se střetla družstva ZŠ Vybíralova a ZŠ Gorkého. Jak se později ukázalo, byl to v podstatě finálový zápas a skončil remízou. Havířovští předváděli hezčí ragby, ale nedokázali se prosadit proti fyzicky lépe disponovaným protihráčům. Trunaj nakonec o skóre vyhráli, a obhájili loňské prvneství, žáci z Prahy 9.


Kašpárkohraní 2014    

    I letos jsme se účastnili zábavného festivalu volnočasových aktivit, který se jmenuje Kašpárkohraní. Pro děti byly připraveny opičí dráhy, kde si mohly vyzkoušet hru se šišatým míčem. Nejvíce srandy se děti užily s molitanovými narážeči. 

kasparkohrani

Prezentace ragby na ZŠ Mládí

   
    Ve čtvrtek 29. května jsme byli představit ragby čtvrťákům a páťákům na ZŠ Mládí. Po shlédnutí krátkého videa si děti vyzkoušely základní ragbyové prvky - přihrávka, skládka, kopání a hra dva na jednoho.

mladi

Byli jsme na RatolestFestu

   
    Za krásného počasí se konal první ročník RatolestFestu a Tatra Smíchov byla u toho. Prohlédněte si krásné fotografie z Rašínova nábřeží. Na propagaci našeho klubu se podíleli i hráči "A" týmu, včetně kapitána Vojty Máry.

naplavka


Proběhl poslední kvalifikační turnaj


    Na hřišti RC Tatra Smíchov proběhl poslední kavlifikační turnaj Školní ligy ragby.  V kategorii mini se na finálový turnaj kvalifikovaly týmy základních škol Drtinova, Vybíralova a Jana Wericha. V kategorii benjamin byla úspěšná družstva Jana Wericha, Brána Jazyků 1, Brána Jazyků 2, Vybíralova a Drtinova. Mezi nejstaršími dětmi si postup vybojovaly školy Jana Wericha, Vybíralova, Brána Jazyků a Drtinova. Celorepublikový finálový turnaj se uskuteční 18. června.
Přijďte se podívat na RatolestFest!


    Pojďte se podívat na náš stánek na RatolestFestu! Připravujeme pro vás opičí dráhy či zápas malých ragbistů. Vyzkoušejte si přes 50 netradičních aktivit. Kdy a kde? 24. května celý den na Rašínově nábřeží.
Ratolestfest

První dva jarní trunaje


    Máme za sebou první dva jarní turnaje. Na prvním z nich jsme uvítali i zahraniční návštěvu. Díky ZŠ Vybíralova si s námi zahráli žáci z Feurs, Francie. S nimi přijel i nám velmi dobře známý trenér Yves Perrot! Mezi nejmenšími se nejvíce daří žákům ZŠ Drtinova, kteří byli dvakrát první. Dominanci dětí z ZŠ Jana Wericha v kategorii benjamin narušilo družstvo ZŠ Vybíralova. Tato škola si již tradičně vede výborně také v kategorii Junior. Příší jarní a poslední kvalifikační turnaj se uskuteční 22. května!

Jarní akce ŠLR


Školní liga ragby pokračuje i na jaře! Máme pro vás seznam akcí ŠLR. Letos plánujeme zařadit do programu další festival volného času pro mládež - Ratolest Fest.

8. 4. - První jarní turnaj
30. 4. - Druhý jarní turnaj
22. 5. - Třetí jarní turnaj
24 . 5. - Ratolest Fest na pražské náplavce
15. 6. -  Kašpárkohraní v Letenských sadech
18. 6- - Finálový turnaj Školní ligy ragby


Druhý a třetí turnaj

Na přelomu října a listopadu se uskutečnily další dva turnaje Školní ligy ragby.První podzimní turnaj

    První říjnový den jsme zahájili další ročník Školní ligy ragby. V krásném podzimním počasí se na hřišti Tatry Smíchov utkalo jedenáct týmů ze čtyř škol. Ti nejmenší, kategorie mini, si nejdříve ragby vyzkoušeli s našimi trenéry a pak odehráli jeden zápas. Vítězem se stali žáci ZŠ Jana Wericha. Družstvo této školy bylo nejlepší i v kategorii benjamin (5. – 7. třída), kde vyhrálo všechna čtyři utkání. Turnaj nejstarších dětí opět vyhráli žáci ZŠ Vybíralova, kteří ztratili body pouze v jednom utkání. Na příští turnaj se těšíme ve středu 16.10 2013.  
Nový ročník Školní ligy ragby

    V úterý 1.10 proběhne první turnaj Školní ligy ragby! Do soutěží se i letos zapojí školy Jana Wericha, Drtinova, Vybíralova a Brána jazyků. Jelikož se spoustu dětí z kategorii mini setká s ragby poprvé v životě, bude pro ty nejmenší připraven ragbyový trénink. Další turnaje se budou konat 16.10. a 7.11. Propozice pro novou sezónu.
ŠLR na Ladronkafestu

    V sobotu 14.9 proběhl festival volnočasových aktivit Ladronkafest. Stánek Školní ligy ragby tam nemohl chybět. Pro děti jsme připravili dvě překážkové dráhy, kde si mohly vyzkoušet základní ragbyové dovednosti. Ti šikovnější od nás dostávali sladkou odměnu. Díky hezkému počasí náš stánek navštívilo spoustu zvědavců a mohli jsme tak pozvat děti i rodiče na ragbyové tréninky i na nedělní turnaj na hřišti Tatry Smíchov. Všem pomocníkům na našem stanovišti děkuji! Goldy

Finále ŠLR 2012/2013

    Ve čtvrtek 20.6 se uskutečnil finálový turnaj Školní ligy ragby. V průběhu roku proběhlo celkem šest kvalifikačních turnajů, ze kterých se do finále probojovaly 4 týmy ZŠ Vybíralova, 3 týmy FZŠ Drtinova, 2 týmy ZŠ Brána Jazyků a 2 týmy ZŠ Jana Wericha. K nim se připojila družstva havířovských základních škol Albrechtice, Gorkého a Generála Svobody. Kvůli tropickému počasí byl turnaj zkrácen, nakonec se odehrálo pouze 18 zápasů. V kategoriích mini (3. – 4. třída) a benjamin (5. – 7.) se hrálo systémem každý s každým, kategorii junior (8. – 9.) nejdřív týmy bojovaly ve skupinách a poté v zápasech o umístění. V nejmladší kategorii vyhrálo družstvo FZŠ Drtinova. Soutěž benjaminů byla o poznání napínavější. Poslední zápas byl zároveň přímým soubojem o třetí místo, který o jediný bod vyhrála ZŠ Vybíralova nad ZŠ Gorkého. Na prvním místě se umístila suverénní ZŠ Jana Wericha, druzí byli žáci ZŠ Brána Jazyků. Turnaj kategorie junior dopadl podle očekávání, ve finále se utkali vítězové regionálních soutěží – ZŠ Vybíralova a ZŠ Albrechtice. V utkání dominovalo pražské družstvo, vyhrálo vysoko 9:2 a obhájilo loňské vítězství.

Konec základní části Školní ligy ragby

    Ve čtvrtek 16. 5. proběhl poslední turnaj základní části Školní ligy ragby 2012/2013. Kvůli nemocem a školám v přírodě se této akce zúčastnilo jen 8 týmů ze škol Vybíralova a Mikulandská. Obě kategorie, Benjamin i Junior, se hrály systémem každý s každým, celkem se tedy uskutečnilo 13 utkání. Na tomto turnaji měly děti poslední šanci získat body do celoročního hodnocení a kvalifikovat se tak na finálový turnaj. Ten se bude konat 20. 6. za účasti škol z Havířova. Z pražských týmů se kvalifikovaly čtyři týmy ZŠ Vybíralova, po tři týmy ZŠ Drtinova a ZŠ Jana Wericha a dva týmy ZŠ Mikulandská.
Druhý jarní turnaj

    Krásné jarní počasí si mohli užít všichni hráči a hráčky druhého jarního turnaje. 87 dětí ze 13 týmů se jako vždy utkalo o medaile a poháry ve třech kategoriích. Nejúspěšnější byli žáci ZŠ Vybíralova, kteří vyhráli hned dvě kategorie. Vítězství ve skupině mini získali děti ze ZŠ Drtinova. Příští turnaj se uskuteční 16. 5., kde se rozhodne o postupujících do finálového klání.

Výsledky turnaje naleznete zde. Tady jsou k dispozici fotky.Školní liga ragby pokračuje i na jaře!

    9.4 začala jarní série turnajů Školní ligy ragby. Soutěže se zúčastnily základní školy Vybíralova, Jana Wericha, Drtinova a Brána Jazyků, které dohromady postavily 14 týmů. Děti se, jako již tradičně, utkaly ve třech kategoriích, pro ty nejmenší byl navíc připraven trénink základních ragbyových dovedností. Skupinu mini ovládla ZŠ Jana Wericha, kategorie benjamin a junior vyhrála ZŠ Vybíralova. Děti projevily po zimě velkou chuť k ragby a tak jsme v hezkém jarním počasí mohli vidět několik hezkých zápasů. Zde jsou k dispozici výsledky, aktuální pořadí týmů a soubor s fotografiemi. Na další turnaj se těšíme ve středu 24.4. Ragby zdar!

Skončila podzimní série turnajů       

    V nepříjemném podzimním počasí se uskutečnil poslední podzimní turnaj Školní ligy ragby 2013. Neděli před turnajem napadl sníh a vůbec nebylo jisté, zda vůbec bude možné odehrát všechny zápasy. Naštěstí se počasí umoudřilo, sníh odtál a děti si mohly zahrát jako obvykle. I přes zimu a bláto přišlo na hřiště 87 dětí ze 4 škol. V kategorii mini se jako v minulém turnaji utkala tři družstva, nejlepší byli žáci ze Základní školy Jana Wericha. V kategorii benjamin i junior soutěžilo po pěti týmech. I kategorii benjamin ovládla ZŠ Jana Wericha. Mezi nejstaršími dominovala ZŠ Vybíralova.

    Výsledky druhého turnaje . Výsledky třetího turnaje . Pořadí po podzimní části soutěže .

    Již jsou známy termíny jarních turnajů:  9. 4., 24. 4., 16. 5., finále 20.6. 

Ragby zdar!


Proběhl první turnaj Školní ligy ragby

   
    Poslední zařijové úterý byl zahájen nový ročník Školní ligy ragby. 14 družstev ze 4 pražských škol se utkalo v rámci prvního podzimního turnaje.  Nejmenší ragbisté v kategorii mini se nejdříve se sportem seznámili, poté si vyzkoušeli opičí dráhu a nakonec si proti sobě zahráli. V kategorii benjamin se hrálo dokonce ve dvou skupinách, v závěrečném finále zvítězilo družstvo Vybíralova I. Stejně dopadla i kategorie Junior, kde v systému "každý s každým" také vyhrála ZŠ Vybíralova. Vítězům Gratulujeme.

    Výsledky prvního turnaje naleznete zde.

    Ve středu 10.10 se těšíme na další turnaj Školní ligy ragby. Doufáme, že dorazí co nejvíce dětí a že se turnaj povede stejně jako ten první.

Ragby zdar!

Začíná nový ročník Školní ligy ragby!


    V úterý 25.9 se uskuteční první z podzimních turnajů Školní ligy ragby. Propozice pro novou sezonu naleznete zde. Zároveň došlo ke změně organizátora turnaje, nyní se prosím obracejte na Marka Goldsteina (mgoldstein@seznam.cz).  I v novém školním roce se na všechny ragbisty a ragbistky velmi těšíme!